Pirmadienis, Birželis 27, 2022
   
Tekstas

Utenos liberalų kelionė į Briuselį

Dvi LR Liberalų sąjūdžio (LRLS) Utenos skyriaus narės Rugilė Čičelytė ir Ilona Vaiginytė gavo elektroninį laišką, skirtą aktyviausiems LRLS nariams: „Sveiki mielieji, turime Jums gerą žinią! Europos Parlamento narys Leonidas Donskis Jus kviečia aplankyti Europos Parlamentą Briuselyje lapkričio 7-13 dienomis.” Apie šią kelionę su jomis kalbasi bendrapartietė Ingrida Kepalaitė.

Koks buvo jūsų kelionės tikslas?

I. V. Tai buvo iš dalies pažintinė ekskursija, kurios tikslas - apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje, išklausyti paskaitos apie Europos Parlamento veiklą, puikiai praleisti savaitę, pabendrauti su europarlamentaru Leonidu Donskiu ir komanda.

Diena Amsterdame

R. Č. Kelionė buvo nemokama. Išvykimo vietos buvo Klaipėdoje, Kryžkalnyje arba Kaune.

Kas buvo pakviesti vykti į šią kelionę?

I. V. Didžioji dauguma buvo studentai.

R. Č. Keliauninkai – nusipelnę partijos nariai, kuriuos rekomendavo skyriai. Iš viso šios kelionės metu keliauninkų buvo apie 34.

Kiekvienas europarlamentaras per metus turi galimybę į Europos parlamentą pakviesti po šimtą žmonių ir juos supažindinti su Europos parlamento ir parlamentarų veikla.

Iki Briuselio ilgas kelias, ar kelionėje buvo gidas ar kitas atsakingas vadovas?

R. Č. Gido nebuvo. Tačiau su mumis keliones metu buvo Jaunius Spakauskas, kuris atliko kelionės vadovo pareigas, buvo kelionės konsultantas įvairiais klausimais.  Ir Briuselyje jam padėjo L. Donskio padėjėja Jurgita Choromanskytė.

Ką veikėte kelionės pradžioje? Kur pirmiausiai apsilankėte?

R. Č. Vos pajudėję  iš Kauno susipažinome. Prisistatėme, pasakydami vardą, skyrių ir kelionės tikslą. Visiems buvo įdomu sužinoti, kaip vyksta Europos Parlamento darbas ir apžiūrėti patį pastatą. Apsikeitėme informacija apie tai, kaip veikia koks skyrius.

I. V. Naktį važiavome per Lenkiją, ryte atvykome į Čekiją. Į Prahą atvykome apie pietus, įsikūrėme viešbutyje ir vėliau keliavome į miestą pasižvalgyti. Labiausiai patiko pagrindinis miesto laikrodis ir aikštė. Ryte išvykome ir važiavome per Vokietiją į Belgiją. Briuselį pasiekėme jau beveik naktį.

Privalomoji ir pagrindinė  kelionės dalis - apsilankymas Europos Parlamente. Leonidas Donskis tarė įžanginį žodį ir pasakojo apie savo darbą. Lietuvos Respublikos atstovė europarlamente Lietuvos ekskursantams supažindinti su Europos Parlamento darbu skaitė paskaitą apie Europos parlamentą ir atsakinėjo į mūsų klausimus.

R. Č. Daugiausiai buvo kalbama apie tai, kaip parlamentarai bendrauja per sesijas ir neformalioje veikloje. Sesijų metu visą reikiamą informaciją parlamentarai gauna savos šalies kalba, posėdžiai verčiami, užsienio kalba reikalinga neformaliam bendravimui, kurio metu išsprendžiama labai daug klausimų.

I. V. Leonidas Donskis taip pat pasakojo apie jaunimo galimybes ir perspektyvas politikoje, kaip pritraukti jaunimą į politiką. Europarlamentaro nuomone pats jaunimas iš savęs, iš savo išsilavinimo jau yra kompetetingi ir skaidrūs, niekas iš karto netampa korumpuotu.

R. Č. LRLS vadovybė, L. Donskio nuomone, yra autoritetinga, galinti padėti jaunimui. Siūlo lygiuotis į juos, tačiau nepamiršti savęs ir išnaudoti visas savo galimybes.


DSC08753

Kaip suprantu, L. Donskis jus labai sužavėjo savo politiniu išprusimu bei ypatingu bendravimu?

I. V. Labai sužavėjo ir ne tik tuo. Po Parlamento traukėme į nuostabiausią Flandrijos kampelį – Briugę – didžiausią Hansa sąjungos miestą. Ten apsilankėme dviejuose muziejuose. L. Donskis buvo nuostabus gidas, žymiai įdomesnis, geresnis ir labiau išprusęs už profesionalų gidą. Važinėjant po miestus gide buvo Jurgita, kuri irgi labai įdomiai pasakojo apie miestus. Briuselyje pro autobuso langą matėme visus svarbiausius Europos sąjungos institucijų pastatus. Po ekskursijų Leonidas Donskis su mumis atsisveikino ir išskubėjo dirbti, o jo padėjėja Jurgita Choromanskytė mus nusivežė į graikų restoraną, kur vyko bendra vakarienė. Vėliau buvo ekskursija po naktinį Briuselį.

Lauktuvių visiems pripirkome šokolado ir saldainių, nes belgiškas šokoladas vienas iš geriausių pasaulyje.

Per televiziją  Europos parlamento pastatas atrodo labia didelis, ar iš  tikrųjų jis toks didelis? Ar ten dirba daug žmonių?

I. V. Pastatas iš tikrųjų  didžiulis. Mums sakė, kad dirba labai daug žmonių, tačiau mes sutikome nedaug ten dirbančiųjų, kadangi ekskursijos galimos tik tada, kai parlamentas nedirba.

Kelionė  Briuseliu nesibaigė, ką veikėte vėliau?

I. V. Amsterdame praleidome apie dvylika valandų, labiausiai pribloškė eismas, labai daug automobilių ir dviračių, nuolat reikėjo saugotis dviratininkų, buvo didelis šokas po Briuselio, kur eismas nors labai intensyvus, bet labai tvarkingas. Amsterdame labiausiai patiko dailininko Rembranto namas – muziejus.

Iš Amsterdamo visą  naktį važiavome į Liubeką.  Liubeko senamiestis kompaktiškas ir greitai jį apžiūrėjome. Labai patiko protestantų bažnyčia, ten yra nuostabaus grožio vargonai.  Vėliau važiavome į Vokietijos miestą Kiel’į, iš kurio keltu kėlėmės į Klaipėdą. Kelte gyvenome po keturis kajuteje.  Kelte galima atsiskaityti ir litais, ir eurais.

Ir kaip jums patiko kelte? Ar neužpuolė jūros liga?

R. Č. Kelte buvo visai smagu. Plaukėme apie aštuoniolika valandų. Daugumai nepavyko išvengti jūros ligos, kadangi buvo audringa ir banguota jūra.Europos parlamento posedziu sale

Kas kelionėje paliko didžiausią įspūdį?

I. V. Europos Parlamentas ir bendravimas su vienu iš europarlamentarų – Leonidu Donskiu. Sužavėjo jo šiltas bendravimas, tai, kad su jaunimu bendrauja kaip su draugais. Tai turintis didelę gyvenimišką patirtį žmogus.

R. Č. Jis labai protingas, išsilavinęs, išprusęs žmogus. Nuostabu, kad jis skatina jaunimą įsitraukti į politiką.

Ar norėtumėte, kad dar kada nors pasitaikytų proga pabendrauti su Leonidu Donskiu?

I. V. Žinoma.

R. Č. Be jokios abejonės.

Labai ačiū  už įdomų pasakojimą.

Kelios akimirkos iš kelionės (fotoalbumas)

Liberalų naujienos

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Mus rasite

Lankomumo statistika


www.serveriai.lt